El 22 de novembre els alumnes de 3r d’ESO van iniciar la seva participació en el projecte Lletra a lletra fem municipi. Es tracta d’un projecte col·laboratiu impulsat per la Diputació de Barcelona que es realitza simultàniament en diverses escoles i localitats. En el cas de Piera, la nostra escola col·labora amb altres escoles locals i amb la biblioteca municipal. En concret aquest dijous van venir a l’escola dos tècnics de la Diputació que volien motivar la participació de l’alumnat per tal que es facin seu el projecte i col·laborin amb idees pròpies. No va caldre gaire motivació. Els dos tècnics van quedar gratament sorpresos per la participació, les ganes i l’interès del grup de tercer. Van resultar dues hores de joc i treball al voltant de la llengua catalana. En concret, els nostres alumnes de 3r treballaran durant tot el curs la llengua que es perd, és a dir un munt de paraules, expressions i frases fetes que, per desgràcia, van desapareixent del llenguatge quotidià de la nostra gent. D’aquesta manera volem augmentar el coneixement lingüístic dels nostres alumnes, però també sensibilitzar-los davant de la pobresa lingüística que ataca la nostra societat.

A què es dediquen alguns dels nostres exalumnes?

Exalumnes

Durant el curs 2016-17 l'Apiària va fer diferents actes per a la celebració dels seus 50 anys. Coneix les activitats dutes a terme.

50 Anys